Mis Prancūzija užsipulta dėl “buvimo balta kaip sniegas”

Print

Juodaodžių teisių grupė šį pirmadienį užsipuolė šiųmetinį Mis Prancūzija konkursą, dėl jį laimėjusios “baltos kaip sniegas” pretendentės. Šios grupės nuomone tai neatspindi Prancūzijos etninės sudėties.
 Marina Lorfelin (Marine Lorphelin) - briunetė, 19 metų mediciną studijuojanti studentė iš Burgundijos, praėjusį Šeštadienį laimėjo Mis Prancūzija 2013 titulą, finale aplenkusi Hinarini de Longo (Hinarini de Longeaux) iš Taičio (Taitis yra Prancūzijos užjūrio teritorija Polinezijoje – vert. past.).
Juodųjų asociacijų atstovų tarybos (CRAN) prezidentas Lui-Žoržas Tinas (Louis-Georges Tin) pirmadienį pasiskundė, kad trūko konkurso dalyvių iš Prancūzijos afrikiečių ir šiaurės Afrikos bendruomenių.
“Nesėkmė atstovauti dabartinės Prancūzijos populiacijos tokiame renginyje yra akivaizdžiai rimta,” teigė Tinas bendrame pareiškime su Fredu Rojeriu (Fred Royer), Mis Juodoji Prancūzija konkurso kūrėju.
“Tai atitinka pačios afrikinės kilmės prancūzų egzistencijos neigimą.”  
Iš 33 finalisčių Šeštadienio konkurse, aštuonios priklausė tautinėms mažumoms, iš jų šešios iš Prancūzijos Ramiojo vandenyno ar Karibų teritorijų.
“Pasenusiame Mis Prancūzija pasaulyje juodieji akivaizdžiai gali dalyvauti tik iš užjūrio teritorijų”, sakoma CRAN pareiškime.
“Šiaurės Afrikos kilmės prancūzes ‘atstovavo’ tik viena kandidatė, ir ta pati buvo greitai eliminuota (galbūt pernelyg musulmoniška?).”
Prancūzijoje gyvena apie penkis milijonus musulmonų, dauguma jų yra kilę iš Šiaurės Afrikos.
Pareiškimas buvo pratęstas apgailestavimu, kad “Mis Prancūzija yra balta kaip metų pabaigos sniegas ant amžinosios Prancūzijos varpinių.”
http://www.thelocal.fr/page/view/miss-france-slammed-for-being-white-as-snow

Joomla 3.0 templates
Friday the 26th. © 2019 Tomas Bikelis tomas@bikelis.lt