Minsko milicijos mokyklos tradicijos gyvos!

Print

 Sužinokite: policininkų prašymai neskirstomi į teisėtus ir neteisėtus, net kai jie prieštarauja įstatymams, jei jums sako, kad jūsų nesuims, tai galiausiai būsite sulaikyti ir pristatyti į komisariatą, o Lietuvos įstatymai neva tai draudžia net užsiminti, kad mes sugriovėme Sovietų Sąjungą ir iš jos išsivadavome. Pasižiūrėję šiuos nuotaikingus filmukus gardžiai pasijuosite, matydami kaip "išmanūs" tarsi broliai Lavrinovičiai Lietuvos policininkai suiminėja niekuo neprasikaltusį žmogų.
O buvo taip, ramiai ėjau į protestuoti prieš pederastų-sodomitų paradą Vilniuje, nešdamas ant turguje pardavėjos kilniam tikslui padovanoto kartono gabalo per 10 min nusipieštą transparantą "pederastai - tautos vėžys".  Pakeliui susitikau prietelius iš Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjungos, pastebėjome, kad net keliese buvome su tokiais pačiais proginiais marškinėliais kur pavaizduota, kaip Lietuvos patriotai mindo Sovietų Sąjungos vėliavą.
Pusiaukelėje tarp Mindaugo tilto ir katedros mane sustabdė du policijos pareigūnai, paprašė neiti toliau su savo transparantu, bet nesugebėjo nurodyti jokio pagrindimo tokiam savo antikonstituciniam, "prašymu" pavadintam reikalavimui. Va pasižiūrėkite, kaip už mano ir jūsų mokesčius išlaikomas pareigūnas sako, kad jo "prašymai", skirtingai nuo reiklavimų, matote, neskirstomi į teisėtus ar neteisėtus, o lygios teisės lygios ne visiems:

 Komisaras inspektorius Miroslav Pažusinski karštligiškai ieško prie ko prisikabinti antrą kartą tikrindamas kuprinėje buvusius daiktus, ir po kelis kartus perversdamas ~500 "Išsaugokime Šeimą" lipdukų. Tiesa, šoninėje kuprinės kišenėje buvusių dviejų Snickers batonėlių jis taip ir nesugebėjo aptikti, nors jų dydis atitinka užtaisytos pistoleto dėtuvės. Išties galima jaustis saugiai, kai mus saugo tokie angelai sargai: 

Tačiau komisarą pranoko jo kolega specialistas, jei teisingai nugirdau, vardu Vitalijus, kuris išreiškė mintį, kad paminėti Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupcijos faktą jį iliustruojant mindoma CCCP vėliava nepriklausomoje Lietuvoje yra ... nelegalu! Kas tai: absoliutus teisinis nihilizmas, ar nostalgija Sovietų Sąjungai?
Ir kodėl tuomet nebuvo sulaikyti kiti Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjungos nariai su lygiai tokiais pačiais marškinėliais?

Galų gale privažiavo policijos autobusiukas, ir, taip normaliai ir nepaaiškinus sulaikymo priežasties (galbūt skambutis iš netradicinės lytinės orientacijos vadovo, jaučiančio alergiją tarptautiniams žodžiams?) buvau pasodintas į autobusiuką ir pristatytas į III policijos komisariatą:

Komisariate labai tikėjausi sutikti žadėtuosius kompetentingus policijos pareigūnus, bet net ir ten man nesugebėjo paaiškinti sulaikymo priežasties ir išduoti tą priežastį pažyminčią pažymą. Tik pasiūlė kreiptis su prašymu į komisariato vadovą, ką savaime supranta ir padariau, tuo pačiu paprašęs informuoti, kokiomis drausminėmis priemonėmis bus nubausti mane neteisėtai sulaikę pareigūnai.
Kviečiu visus aktyviai dalintis šia istorija socialiniuose tinkluose, jei nenorite, kad ir Jus be jokios priežasties netikėtai kelioms valandoms uždarytų į daboklę. Mūsuose dažnai kritikuojama žmogaus teisių padėtis kaimyninėje Gudijoje, bet deja panašu, kad Minsko milicijos mokyklos tradicijos vis dar gajos ir neliustruotoje Lietuvos policijoje.

 

Joomla 3.0 templates
Friday the 26th. © 2019 Tomas Bikelis tomas@bikelis.lt