VU fizikas KTU "mokslininkui" apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis

Print

Jei 5G entuziastai bando pagrįsti 5G saugumą ir reikalingumą meluodami, nutylėdami ir visiškai nusišnekėdami - su 5G kažkas išties yra ne taip.

Mano komentarai paskatinti LRT portalo neobjektyvaus ir neišsamaus straipsnio  KTU mokslininkas apie 5G: sąmokslo teorijos – be pagrindo, laukia fantastiška ateitis

Cituoju LRT straipsnį: "V. Grimaila pabrėžia, kad visi diapazonai komunikacijų istorijoje yra naudojami ir jau buvo naudoti – tai nėra visiškai naujo dažnio diapazonai, kurių veikimas būtų nepažįstamas." - nutylima tokia "smulkmena", kad būtent 5G diegimui elektromagnetinės spinduliuotės higienos normos buvo pakeltos net 10 (!) kartų. Tai yra faktas, lengvai patikrinamas Lietuvos higienos normos HN 80:2015 „Elektromagnetinis laukas gyvenamojoje aplinkoje" istorijoje. Jūsų patogumui palyginimą pridėjau paveiksliuko forma:

Maža to, ši eletromagnetinės spinduliuotės higienos norma jau buvo pakelta tuos pačius 10 kartų 2015 metais, tuometinės Sveikatos apsaugos ministrės, socialdemokratės, Rimantės Šalaševičiūtės įsakymu. Tik senojoje normoje buvo naudojami kiti matavimo vienetai, mikrovatai į kvadratinį centimetrą, kai nuo 2015 jau pradėti naudoti metrai į kvadratinį metrą, todėl reikia perskačiavimo, kurį jūsų patogumui prirašiau paveiksliuke. Faktas: išties per pastaruosius 5 metus elektromagnetinės spinduoliuotės higienos norma yra pakelta jau 100 (!!!) kartų. Be išsamių mokslinių tyrimų, be konsultacijų su visuomene.

Ir, ne visiškai negalima teigti, neva tai tokio intensyvumo ir dažnio elektromagnetinių bangų veikimas yra pažįstamas - mokslininkai teigia, kad tokių tyrimų yra atlikta nepakankamai, o jų rezultatai - prieštaringi. Todėl protingesnėse, atsakingesnėse ir demokratiškesnėse šalyse 5G diegimas yra sustabdytas, kol tokie tyrimai bus atlikti.

Kita LRT straipsnio citata: "5G – technologijų paslaugų grupė, kuri užims iki 20 kartų didesnę perdavimo spartą. Interneto sparta bei minimalus vėlinimas reikalingas net ir medicinai – pvz. telemedicinai. Siekiama to, kad chirurgas dirbantis Londone galėtų gyvai stebėti operaciją Vilniuje" - visiška nesąmonė ir melagiena. 5G didžiausia _teorinė_ sparta, 10Gbit/s jau daugiau negu dešimtmetį yra _praktiškai_ tiekiama šviesolaidžiais ir variniais kabeliais. O 5G telemedicinai yra netinkama technologija, nes visos belaidės technologijos yra pažeidžiamos radijo trukdžių ir negarantuoja savo teorinės greitaveikos. Ligoninių operacinėse, kaip taisyklė, jau yra atvestas spartus laidinis internetas. Teleoperacijos - taip pat ne naujiena.

Dar viena citata: "Ko mes galim tikėtis iš 5G – sunku net ir įsivaizduoti. Jai turėsime 5G, drąsiai galėsim kalbėti apie daiktų internetą bei savavaldžius automobilius." Apie daiktų internetą ne tik, kad galima drąsiai kalbėti, jį galima įsidiegti _jau_dabar_ iš įprastose parduotuvėse parduodamų komponentų  Tas pats ir savavaldžiais automobiliais - jie parduodami jau dabar, ir veikia valdomi savo vidinių kompiuterių, kas yra patikimiau ir tiksliau, negu naudojant nutolusius, per 5G pasiekiamus serverius: pvz.: nuošalių miškų lomose mobilus ryšys trūkinėja ir dabar, o bet koks ryšis su nutolusiais serveriais turi vėlinimą, kuris neišvengiamas dėl riboto šviesos greičio.

Paskutinė LRT straipsnio citata: "Dažniausiai girdimas nuogąstavimas, kad 5G ryšio bangų skleidžiamas dažnis yra pavojingas žmogaus sveikatai – padaugės vėžinių susirgimų ir t.t. Šias teorijas galima paneigti tik moksliniais įrodymais. O jie yra tokie, kad žmogaus organizmui yra pavojingos didesnės kaip 3Thz dažnio bangos."- čia pirmiausia glumina, kad pro KTU "mokslininko" ir LRT redaktorių kontrolę praslydo gramatinė klaida: dažnis yra vyriškosios giminės, todėl turėjo būti rašoma ne "didesnės kaip 3THz dažnio bangos", o "didesnio kaip 3THz dažnio bangos". Keista ir nurodyta, šildymo prietaisų skleidžiamų infraraudonųjų spindulių (3THz) "pavojingumo" riba. Bet kur kas blogiau yra tai, kad nutylima apie žemesnio nei minėto 3THz dažnio elektromagetinės spinduliuotės vėžio sukėlimo pavojų. Pvz.: naikintuvus su artimu 5G dažniu veikiančiais radarais pilotuojantys JAV pilotai, pasak jų pačių, nuo vėžio "krenta kaip musės" sulaukę vos 50 metų. Taip pat ir dabartinių mobiliųjų telefonų ir jų bazinių stočių spinduliuotė sukelia statistiškai reikšmingą vėžio susirgimų dažnumą eksperimentuose su žiurkėmis:  - šis mokslinis tyrimas yra laisvai prieinamas internete - keista, kad KTU "mokslininkas" nesugebėjo jo susirasti rašydamas savo straipsnį.

Pabaigai dar viena nesąmonė, tiesa nebe iš šio straipsnio, o iš facebook diskusijų: neva tai 5G diegimo poveikį sveikatai kritiškai vertinantys apžvalgininkai yra prorusiški. Rusijoje 5G bandomieji tinklai veikia dar nuo pernai metų. Tiek Ericsson, tiek Huawei. Pastarąjį, Huawei tinklą palaimino pats Rusijos prezidentas V. V. Putinas. Nejaugi atsirastų rimtai tikinčių, kad Putinui Rusijos piliečių sveikata rūpi labiau, negu tiesioginės demokratijos valdomos Šveicarijos - šveicarų?

Joomla 3.0 templates
Friday the 26th. © 2019 Tomas Bikelis tomas@bikelis.lt